Home / افزودنی های پلی یورتان / عوامل پف دهنده یا گاز پلی یورتان
عوامل پف دهنده پلی یورتان
عوامل پف دهنده

عوامل پف دهنده یا گاز پلی یورتان

کاربرد عوامل پف دهنده در تولید فوم پلی یورتان

این مقاله کاربرد عوامل پف دهنده در تولید انواع مختلف فوم شامل فوم های سخت، XPS، فوم‌های سخت پلی یورتان، شامل کاربردهایی مانند فوم‌های عایق لوازم خانگی مانند یخچال، ورقه‌های با پوشش انعطاف‌پذیر، ساندویچ پانلها، کامپوزیت‌ها، فوم‌های توده‌ای سخت، فوم‌هایی نظیر اسپری فوم‌ها )که در محل موردنظر تزریق و مصرف می‌شوند)، عایق لوله‌ها، و فوم‌ سرد پلی یورتان یا انعطاف‌پذیر را موردتوجه قرار می‌دهد. عوامل پف دهنده طبیعی نظیر CO2 یا پنتان در تمامی انواع تولیدات فوم می‌توانند به‌کاربرده شوند و سال‌های متمادی است که تولیدکنندگان بزرگ فوم از این فن‌آوری به‌طور موفقت آمیزی برای تولید محصولات باکیفیت بالا استفاده می‌کنند.
مفاهیم اساسی گاز پلی یورتان
مواد عایق حرارتی مورداستفاده در صنعت ساختمان‌سازی می‌توانند به دو بخش مواد عایق آلی نظیر فیبرهای سلولزی، کتان و کنف و مواد عایق معدنی نظیر پشم‌شیشه و غیره تقسیم شوند. فوم‌های پلاستیکی نوع خاصی از فوم های آلی هستند.
طبق تعریف، فوم توده‌ای است که از یک ساختار سلولی باز یا بسته تشکیل‌شده است که دانسیته اولیه آن کمتر از دانسیته اولیه حالت شبکه‌ای بدون حجیم‌شدگی است. شبکه سلولی فوم می‌تواند شامل پلیمرهای آلی )فوم‌های پلاستیکی( یا مواد غیر آلی )نظیر فوم‌های بتنی و شیشه‌ای( باشد. مقاله زیر در مورد فوم‌های پلاستیکی ساخته‌شده از پلیمرهای آلی بحث می‌کند که به‌نوبه خود می‌تواند به فوم‌های سخت و انعطاف‌پذیر و فوم‌های اینتگرال اسکین تقسیم‌بندی شود.

بنیان‌های پلیمری رایجی که در تولید فوم‌های سخت به‌کاربرده می‌شوند، پلی استایرن، پلی یورتان و پلی ایزوسیانوریت هستند. علاوه بر این، پلی الفینها و فرمالدییدها هم نقش خاصی را در تولید فوم های سخت بازی می‌کنند. ویژگی بارز فوم‌های سخت قابلیت عایق‌کاری منحصربه‌فرد، مقاومت رطوبتی و مکانیکی آن‌هاست. فوم‌های انعطاف‌پذیر، در برابر اعمال نیرو، مقاومت نسبتاً کمتری از خود نشان می‌دهند. بنیان پلیمری که غالباً جهت تولید فوم‌های انعطاف‌پذیر به کار می‌رود، پلی یورتان است.

فوم پاششی پلی یورتان

طبق تعریف، فوم‌های اینتگرال اسکین ساختاری فومی بوده و از نظر شیمیایی همگن هستند، ولی دانسیته آن‌ها به‌طور پیوسته از طرف بیرون به درون کاهش می‌یابد. این فوم‌ها با هسته نرم داخلی و پوسته سخت خارجی مشخص می‌شوند. در این فوم‌ها نیز بنیان پلیمری رایج، پلی یورتان است.
دو راه برای رسیدن به ساختار رایج فوم وجود دارد:
•    با استفاده از یک عامل پف زای شیمیایی که مستقیماً در حین فرایند پلیمریزاسیون تشکیل می‌شود. مثالی از این فرآیند فوم سازی برای پلی یورتان، جایی است که آب یا کربکسیلیک اسید در حین فرآیند پلیمریزاسیون چندگانه )واکنش پلی ال با ایزوسیانات و واکنش آب با مقدار اضافی ایزوسیانات) با ایزوسیانات واکنش می‌دهد و دی‌اکسید کربن تشکیل می‌شود که اثر حجیم کنندگی و فوم سازی دارد.
•    با افزودن یک عامل پف دهنده فیزیکی که در حین فرایند پلیمریزاسیون از یک محلول مایع تبخیر می‌شود و یا در دمای مشخصی جهت تشکیل گاز دی‌اکسید کربن و نیتروژن تجزیه می‌شود. عوامل پف دهنده فیزیکی مناسب حاوی ترکیبات آلی فرار نظیر پنتان، CFC ها، HCFC ها یا HFC ها هستند.
استفاده از عوامل پف دهنده فیزیکی مزایای متعددی را به همراه دارد:
•    هیچ ترکیب اضافه‌ای به ساختار فوم وارد نمی‌شود.
•    تبخیر عامل پف دهنده باعث خنک شدن دستگاه در حین واکنش‌های چندجانبه گرمازای فرآیند ساخت فوم پلی یورتان می‌شود.
•    برخی از عوامل پف دهنده را می‌توان به‌عنوان یک سلول گازی جهت افزایش اثر عایق‌ حرارتی فوم به کار برد.
•    عوامل پف دهنده فیزیکی به علت دارا بودن مزایایی که در بالا اشاره شد غالباً برترین گزینه در بسیاری از کاربردها به شمار می‌روند.
در مقالات آتی به بررسی گازهای پف دهنده فیزیکی بیشتر خواهیم پرداخت.

این مطلب هم مطالعه کنید

واکس جدا کننده قالب پلی یورتان

نقش واکس جدا کننده قالب در صنعت پی یو

چسبندگی فوم پلی یورتان ( پی یو ) به مواد دیگر یکی از مزیت های مواد پلی یورتان در صنعت محسوب می‌شود. اما این ویژگی در فوم قالبی پلی یورتان یک عیب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *